• szkolenia
 • konferencje
 • tłumaczenia

Informacje

MKM'2018: XL Międzyuczelniana Konferencja Metrologów
 

  Miło nam poinformować, że we wrześniu 2018 roku odbędzie się jubileuszowa, pięćdziesiąta Międzyuczelniana Konferencja Metrologów.
  Pierwsza Konferencja, pod nazwą Narada Katedr Miernictwa Elektrycznego i Elektronicznego, dotyczyła problematyki nauczania miernictwa i odbyła się w 1966 roku w Szczecinie. Wówczas to narodził się pomysł corocznych spotkań metrologów poświęconych przede wszystkim prezentacjom prac naukowych, a także służących dyskusjom na tematy dydaktyczne. Przez ponad 50 lat w corocznych konferencjach organizowanych przez ośrodki naukowe w całej Polsce wzięły udział tysiące osób zajmujących się metrologią.
  Pragniemy by Konferencja w 2018 roku była zarówno okazją do spotkania pracowników wszystkich środowisk naukowych zajmujących się metrologią w Polsce, jak i do wspomnień na temat historii Konferencji. Mamy nadzieję na liczny udział przedstawicieli metrologii prawnej i wojskowej, a także osób z przemysłu, co pozwoli na wspólne refleksje nad historią metrologii i jej przyszłością.

   

  Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konferencji
  Z wyrazami szacunku

  Honorowy Przewodniczący Konferencji, prof. dr hab. inż. Stefan Kubisa
  Przewodniczący Komitetu Naukowego, prof. dr hab. inż. Jerzy Jakubiec
  Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dr hab. inż. Dariusz Świsulski, prof. PG
  Wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dr hab. inż. Sławomir Gryś, prof. PCz

  W pierwszym dniu obrady jubileuszowe oraz sesje naukowe odbędą się na Wydziale Elektrycznym Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W drugim dniu zapraszamy do odwiedzenia Kopenhagi, miasta gdzie studiował oraz uzyskał stopień doktora i profesora duński fizyk i chemik Hans Christian Ørsted. Jak pamiętamy wykazał On, że igła magnesu wychyla się pod wpływem prądu w przewodzie, co dało podstawy konstrukcji pomiarowych przyrządów elektromechanicznych. Uczestnicy MKM-u będą mieli okazję odwiedzić założoną przez Ørstead Uczelnię oraz zobaczyć Jego pomnik w Ørstedparken. Referaty w języku angielskim są planowane do wygłoszenia w drugim dniu konferencji w Kopenhadze

   


  Konferencja organizowana jest pod patronatem:

 • Rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie - dr hab. inż. Jacka Wróbla, prof. nadzw.
 • Komisji Metrologii PAN Oddział Katowice
 • Stowarzyszenia Elektryków Polskich

 • Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości


  https://mkm2018.el.pcz.pl/
2019 © FIRMA ADEX - Biuro Tłumaczy Gliwice 44-100 Gliwice ul.Pszczyńska 306 | tłumaczenia Katowice
| Mapa strony
undicom.pl
tworzenie stron internetowych zabrze
created by